Diakonia Trzeźwości

Diakonia trzeźwości to osoby, które świadomie rezygnują ze spożywania wszelkich napojów alkoholowych oraz rezygnują z częstowania innych alkoholem. Swoją trzeźwość ofiarowują za osoby uzależnione od alkoholu, czyniąc to w poczuciu odpowiedzialności za dobro narodu i w przekonaniu, że w ten sposób mogą podać rękę tym, którzy pragną się wyzwolić od wewnętrznego i zewnętrznego przymusu.

 

Osoby, które chcą przyłączyć się do diakonii mogą zrobić to w każdej chwili. Mogą ofiarować swoją trzeźwość na dowolny okres, np: na tydzień, na miesiąc, na kwartał, na rok lub na całe życie. Wyznaczają sobie czas trzeźwości, w której trwają. Osoby, które zobowiązują się do trzeźwości na całe życie zapraszamy do podpisania Deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

Szczegółowe informacje drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub podczas spotkania modlitewnego. Wszystkich, którzy podejmują dzieło trzeźwości zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga w każdy wtorek po mszy świętej o godzinie 18.00 w salce domu parafialnego.

 

Modlitwa zawierzenia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

 

Niepokalana, Matko Kościoła! Wpatrując się w Ciebie, jako wzór Człowieka w pełni odkupionego i wyzwolonego i dlatego przez miłość bezgranicznie oddanego w Duchu Świętym Chrystusowi, uświadamiamy sobie wieloraką niewolę, w której są uwikłane nasze serca.

 

Pragnąc w pełni wyzwolić siebie i podać rękę naszym braciom oczekującym objawienia się w nich wolności synów Bożych, zbliżamy się do Ciebie i oddajemy się Tobie, aby wraz z Tobą, mocą tego samego Ducha, który bez przeszkód działał w Tobie, pełniej zrealizować swoją wolność w oddaniu się Chrystusowi a przez Niego - Ojcu.

W Twoje ręce składamy przyrzeczenie abstynencji od alkoholu i postanowienie całkowitego uniezależnienia się od niego, abyśmy mogli swoją wolnością wyzwalać naszych braci, którzy nie mogą już wyzwolić się o własnych siłach. Pragniemy przez ten czyn miłości podać rękę i służyć naszym bliźnim, tak jak Chrystus, który z miłości ku nam uniżył samego siebie, przyjąwszy postać sługi.

 

Oddajemy Ci całe dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pragnąc, aby było ono Twoim dziełem i narzędziem w Twoim ręku dla wyzwolenia narodu.

 

Chcemy wraz z Tobą i z oddanym Ci całkowicie świętym Janem Pawłem II stanąć pod krzyżem Chrystusa, wyznając, iż tylko zjednoczenie z Nim w miłości, której wyrazem jest ofiara, może wyzwolić życiodajną i macierzyńską moc dla ratowania tych, którzy stali się niewolnikami dlatego, że utracili zdolność miłowania czyli posiadania siebie w dawaniu siebie.

 

Święty Stanisławie, Biskupie i Męczenniku, Patronie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, natchnij nas odwagą w dawaniu świadectwa i męstwem w obliczu trudności i prześladowań, abyśmy bez lęku pracowali nad odbudową ładu moralnego w naszej Ojczyźnie.

 

Święty Maksymilianie Kolbe, naucz nas miłować braci kosztem ofiary z siebie. Amen.